Kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa w banku na dowolny cel. W jakim banku? I to już zależy od konkretnego kredytu. Warto skorzystać, bez konieczności wychodzenia z domu, z listy instytucji oraz zapoznać się z dostępnymi kredytami, porównać je i wówczas wybrać bardziej korzystny.
Z pewnością pożyczka lub kredyt gotówkowy to sposób na realizację wielu planów. Na co można przeznaczyć takie finansowanie? Może to być zarówno remont mieszkania czy zakup samochodu, ale również nieprzewidziane wydatki, zwłaszcza te, które nie mogą czekać.
Czy można szybko znaleźć korzystny kredyt? Odpowiedzieć na pytanie: jaki jest najlepszy bank w którym możesz wnioskować o najtańszy kredyt gotówkowy? Niestety nie. Żadne zestawienie nie wskaże takiego banku, nawet wówczas, jeżeli korzystasz z rankingu kredytowego. Takie listy, tak naprawdę pozwalają tylko zapoznać się z propozycjami.
Na początku warto byłoby sprawdzić jaką aktualną ofertę kredytową mają banki. Jeżeli korzystasz z kalkulatora rat kredytowych, to musisz brać pod uwagę, że otrzymujesz tylko oszacowane raty kredytowe (podobnie zresztą jak to robią kalkulatory zdolności kredytowej). Tylko bank, po przedstawieniu ostatecznej oferty może dokładnie wyliczyć wysokość rat.
Tani kredyt gotówkowy? Od czego to zależy?
O tym czy wybrany kredyt gotówkowy może być tani, decyduje kilka czynników. Poza samą ofertą (oprocentowanie, koszty dodatkowe), jest to wysokość kredytu, czas kredytowania, wybór rat (malejące lub stałe), itp.
Najważniejszy jednak czynnik, który zadecyduje o ostatecznej propozycji, jest ocena kredytowa, którą przeprowadzi bank. Bardzo dobra zdolność i wiarygodność kredytowa, to duża szansa, że bank zaproponuje Tobie korzystniejsze warunki, niż zwykłemu klientowi. I rzecz której się na da zmierzyć: możliwości i umiejętności negocjacyjne. To również umożliwia jeszcze bardziej obniżyć koszt kredytu.
Skontaktuj się z kilkoma bankami w sprawie kredytu gotówkowego
Powyższe zestawienie banków umożliwia wysłanie formularza kontaktowego. Przedstawiciel lub doradca przedzwoni i wyliczy zdolność kredytową.
Który bank najłatwiej udziela kredytu gotówkowego? W tym przypadku ważna jest ocena kredytowa. Przede wszystkim, aby zapoznać się z indywidualną ofertą, to wstępnie wyliczona zdolność kredytowa musi być pozytywna. Wówczas można się dowiedzieć nie tylko szczegółów kredytu, ale i wysokości rat kredytowych w zależności od ustalonych parametrów finansowania.
Pamiętaj, aby sprawdzić całkowity koszt kredytu. Jeżeli przeglądasz dwie oferty, to porównaj koszty całkowite z tych dwóch banków.
Im większa jest zdolność kredytowa, to tym większy kredyt gotówkowy można oczywiście otrzymać. Dochody i wydatki, to główne dwa czynniki, które decydują o jej wysokości.
Wszystkie zobowiązania z tytułu kredytów i pożyczek, jak również z kart kredytowych (nawet, kiedy ich nie używasz) i debetów w rachunków są wliczane do wydatków i mogą znacząco obniżyć naszą zdolność kredytową.
Pożyczki i kredyty gotówkowe, zwłaszcza te na krótkie terminy i małe kwoty, przeważnie nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Jednak w przypadku uzyskania gorszej oceny scoringowej bank może wymagać zabezpieczenia w postaci weksla, poręczenia osoby trzeciej czy wykupienie ubezpieczenia.
Rata kredytu gotówkowego również jest ważna
Wybierz taki system spłaty raty, który będzie dla Ciebie najbardziej korzystny. Jeżeli masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową możesz wybrać raty malejące, dzięki czemu dowolny kredyt będzie nieco tańszy.
Decydując się na raty równe przez cały okres spłaty kredytu, spłacasz ratę o stałej wysokości. Natomiast raty malejące na początku są wyższe, co może być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Z każdą jednak kolejną ratą są one coraz mniejsze.
Przeważnie po upływie 1/3 okresu spłaty kredytu, będę one mniejsze od rat stałych. Na początku rata odsetkowa jest wyższa, a rata kapitałowa jest stała. Zatem w przypadku wyboru rat malejących szybciej zaczniemy spłacać kapitał, a co za tym idzie mniejsza będzie także suma spłacanych odsetek.
Wybór rat malejących wymaga wyższej zdolności kredytowej ze względu na początkowe wyższe raty.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz