Jak dostać pożyczkę konsolidacyjną w banku i skonsolidować wybrane kredyty i pożyczki? Przede wszystkim należy określić jaki zobowiązania chcemy połączyć w jeden kredyt, a następnie z propozycji kredytowych wybrać bank, z którym skontaktujemy się w sprawie konsolidacji.
Formalności, zwłaszcza w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, nie ma za dużo. Ubiegając się o pożyczkę konsolidacyjną gotówkową w banku, musimy potwierdzić oczywiście naszą tożsamość oraz przygotować zaświadczenie o wynagrodzeniu lub wykaz ostatnich przelewów od pracodawcy. To już zależy od konkretnego banku. Mogą być wymagane również dodatkowe dokumenty - zależeć będą np. od rodzaju zatrudnienia.
Czyli generalnie to wszystko, co przy zwykłym kredycie gotówkowym. Dodatkowo, i tu już zachodzi różnica, potrzebne będą dokumenty zawierające informacje na temat kredytów, które zamierzamy skonsolidować. I również w tym przypadku dokumenty wymagane przez każdy z banków mogą się różnić.
Każdy z banków udostępnia na swojej stronie informacje o wymogach, które należy spełnić przeprowadzając konsolidację i ubiegając się o pożyczkę konsolidacyjną. Niezbędne informacje uzyskamy także kontaktując się z doradcą z banku.
Czy za konsolidacją kredytów przemawiają jakieś argumenty?
Za tym, aby skorzystać z konsolidacji przemawia kilka argumentów. Są jakieś oszczędności? Opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny? Nie. To jakiś absurd: konsolidacja tak, a kredyt nie?
Jeżeli wyróżnimy cele konsolidacji, to zobaczymy, że w zasadzie są same plusy. A co do kredytu: czy opłca się brać jakikolwiek kredyt? Nie, bo przecież jest naliczony koszt kredytowy.
Skupmy się zatem na konsolidacji kredytów. Co przemawia za skonsolidowaniem kredytów?
1. Wszystkie wybrane zobowiązania można „połączyć” i spłacać jedną ratą.
2. Rata kredytowa może być w znaczący sposób niższa od rat (ich sumy), które płaciliśmy przed konsolidacją. Można bowiem zmniejszyć ratę wydłużając czas kredytowania, nawet do 120 miesięcy (10 lat).
3. Nie powinniśmy przeoczyć raty, kiedy mamy jedną, a nie np. cztery.
4. Zmniejszając wydatki z tytułu obsługi kredytów, spowodujemy, że po wypłacie zostanie więcej pieniędzy na koncie.
5. Skonsolidować kredyty można z różnych banków, a w banku, w którym przeprowadzana jest konsolidacja, nie ma potrzeby jego zakładania.
6. Konsolidacja może obejmować nawet jeden kredyt, o ile skorzystamy z dodatkowej gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel.
A co do kredytu konsolidacyjnego, to zapłacimy również koszt kredytowy, pamiętając jednocześnie, że zmniejszenie raty kredytowej wiąże się z wydłużeniem czasu kredytowania i tym samym z większym kosztem odsetkowym (całkowitym kosztem kredytu).
Zwracaj uwagę na oferty banków w promocji, np. kredyt konsolidacyjny bez prowizji, bo to pozwala zmniejszyć koszt kredytowy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz